eBOK

Logowanie do eBOK

Poradnik Mieszkańca

Porady i informacje

Kontakt

Dane Teleadresowe

Formularz Kontaktowy

Napisz do nas

Przydatne Strony

Przydatne strony

Piecyki gazowe są obecnie bardzo zaawansowane technologicznie i przechodzą rygorystyczne testy jakościowe. Jednak wciąż dochodzi do tragicznych zatruć tlenkiem węgla, głównie z powodu błędu ludzkiego. Aby ich uniknąć, wystarczy stosować się do kilku poniższych zasad.

Czytaj więcej: Bezpieczne korzystanie z piecyków gazowych

W celu poznania sposobu funkcjonowania oraz zasadę działania radiowego podzielnika kosztów ogrzewania udostępniamy Państwu jego instrukcję obsługi. Mamy nadzieję, że ta instrukcja rozwieje wszelkie wątpliwośc w związku z pracą urządzenia w Państwa mieszkaniach.

 

Podłoga balkonów jest łatwa w utrzymaniu, a jej regularne czyszczenie zapewni długotrwały ładny wygląd. W instrukcji przedstawiono najważniejsze aspekty związane z użytkowaniem płyty kompozytowej CORAPAN z żywiczną nawierzchnią antypoślizgową.

Rozliczanie kosztów ciepła w budynkach wielolokalowych budziło i budzi wiele kontrowersji i emocji. W budownictwie wielorodzinnym brak jest technicznych możliwości bezpośredniego i prawidłowego zmierzenia faktycznej ilości ciepła, dostarczonego na potrzeby ogrzewania poszczególnych lokali.

Czytaj więcej: Fakty i Mity dotyczące kosztów ciepła

W ubiegłym roku w Polsce 7414 osób trafiło do szpitala w wyniku pożarów i zatrucia tlenkiem węgla, 512 osób zginęło w pożarach, 50 osób zmarło w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Tlenek węgla, potocznie czad, powstaje przy niepełnym spalaniu materiałów palnych.Proces ten zachodzi przy niedostatku tlenu w otaczającej atmosferze. Jest gazem niewyczuwalnym przez zmysły człowieka (bezwonny, bezbarwny i pozbawiony smaku), blokuje dostęp tlenu do organizmu...

Czytaj więcej: Czad i ogień – obudź czujność

Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wprowadziła "rewolucyjne" zmiany w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi. Od 1 lipca 2013r. zostanie uruchomiony nowy system odbioru odpadów od właścicieli nieruchomości. Celem systemu jest ograniczenie ilości odpadów trafiających na składowisko, wyeliminowanie dzikich wysypisk, zwiększenie odzysku odpadów a w dalszej perspektywie redukcja wytwarzania odpadów.

Czytaj więcej: Wszystko o wywozie odpadów
 
Zanieczyszczone elewacje, odpychające wyglądem gzymsy, dachy i rynny - to częsty widok w polskich miastach, niestety również na naszych osiedlach. Sprawcami są gołębie. Wpływa to bezpośrednio na estetykę obiektu i generuje dodatkowe wydatki na jego czyszczenie lub renowację. Jednak zanieczyszczone przez gołębie elewacje to nie jedyny problem związany z tymi ptakami. Gołębie przyczyniają się do zachorowań ludzi na różne choroby odzwierzęce, a ich upierzenie jest dla wielu z nas czynnikiem alergennym. 
Czytaj więcej: Apel do mieszkańców

Aktualny wykaz programów dostarczanych odbiorcom pakietu AZART w zasobach LWSM w sieciach WALDEX, VECTRA oraz TELEINSTAL.

Czytaj więcej: Wykaz programów pakietu AZART
Scroll to top